Bycie kierowcą samochodów ciężarowych zawsze wiązało się z niebezpieczeństwem. Oprócz niespodziewanych wypadków i tym podobnych losowych zdarzeń na drogach, na prowadzących pojazdy czekały inne problemy. Nieustannie musieli wystrzegać się kradzieży i napaści. Obecnie te problemy i obawy jedynie przybrały na sile. Kierowcy ciężarówek stali się celem ataków terrorystycznych, które właściwie zawsze kończą się tragedią. Czy istnieje sposób, aby w tych niebezpiecznych czasach zadbać o bezpieczeństwo osób wyjeżdżających w trasę? Oczywiście! Jest ich nawet kilka…

Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo kierowcy

Bezpieczeństwo kierowcy to obecnie najważniejsza kwestia. Jak jednak zadbać o nie samemu lub jak uchronić swoich pracowników przed nieprzyjemnościami? Warto zapisać taką osobę na kurs samoobrony. To łatwy i skuteczny sposób zapoznania się z technikami, które mają na celu obezwładnienie napastnika. Jednocześnie dzięki takiemu szkoleniu dużo łatwiej opanować emocje, które towarzyszą sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu. Nie wpadanie w panikę pozwala na skuteczniejsze ocenienie okoliczności i najwłaściwszą reakcję na nie. To jednak nie wszystko. Warto zainwestować również w środki ochrony osobistej, jak chociażby gazy pieprzowe, które również skutecznie zneutralizują napastnika i umożliwią powiadomienie otoczenia o zbliżającym się zagrożeniu. Przede wszystkim należy jednak zachować czujność. Nie należy wpuszczać nikogo obcego do kabiny kierowcy. Ograniczone zaufanie to niestety konieczność w obecnych czasach – lepiej bezpiecznie dojechać do celu.

Czy można dodatkowo zabezpieczyć pojazd wyruszający w drogę?

Czujność i odpowiednie przeszkolenie kierowcy są najważniejsze! Czy możemy zrobić coś jeszcze, aby zwiększyć jego poczucie bezpieczeństwa? Odpowiednie wyposażenie pojazdu może pomóc w tej kwestii. Warto zaopatrzyć samochód w nadajnik GPS, który sprawia, że możemy nawet na bieżąco śledzić trasę przejazdu. Każda nieprawidłowość będzie od razu widoczna, co sprawi, że bardzo szybko możemy powiadomić odpowiednie służby porządkowe. Natychmiastowa reakcja może uratować życie. Z drugiej strony skuteczne mogą się okazać nawet atrapy kamer, które zniechęcą potencjalnych włamywaczy. Osobną kwestią jest zabezpieczenie kabiny kierowcy na noc. Najprościej zamontować dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe, jednak znajdą się i tacy, którzy stosują własne pomysły – specjalną śrubę czy pasami. Po jaką metodę sięgniemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Ważne jest jedynie to, aby nasz kierowca cały i zdrowy wrócił do domu!

ikona facebooka

Reklamy ofertowe

Folder reklamowy

Baner reklamowy
                      

Nasza lokalizacja


Wyświetl większą mapę             

................................

Serwis komputerowy

 
Copyright © 2019 Mat-serwis. All rights reserved.
Partner of Joomla Perfect Templates
stat4u