Wszystko co musisz wiedzieć o kontenerach transportowych?


Międzynarodowy transport morski i lądowy w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu specjalnych kontenerów, czyli metalowych skrzyni, które są wykorzystywane do przewożenia materiałów i towarów różnego rodzaju. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

 

W jaki sposób zbudowany jest kontener transportowy?


Kontener transportowy to stalowa skrzynia w kształcie prostopadłościanu, która może mieć bardzo duże rozmiary. Posiada ona podłogę oraz drzwi.

Warto zaznaczyć, że najmocniejszą częścią kontenera są specjalne słupki narożne, które dodatkowo służą do mocowania i stawiania kontenera.

Ważną częścią każdego kontenera są drzwi, które są wodoszczelne i posiadają porządny zamek. Na dachu kontenerów nie powinno się nic ładować.

 

Transport kontenerów na lądzie


Kontenery transportowe są także przewożone na lądzie. Najczęściej wykorzystuje się do tego samochody ciężarowe z naczepą , a także klasyczne przyczepy.

Warto zaznaczyć, że dla kontenerów morskich zaprojektowano specjalny rodzaj naczepy z gniazdami, które pozwalają na szybki montaż i utrzymanie kontenera w jednym miejscu. Naczepa zaprojektowana specjalne pod kontener ma także inną przednią cześć. Jest ona zaprojektowana w taki sposób, że możliwe jest całkowite obniżenie wysokości zestawu naczepy.

Dzięki możliwości transportu samochodowego możliwe jest dojechanie z kontenerem w niemal każde miejsce. Załadunek oraz rozładunek kontenerów jest zwykle wykonywany metodą pionową i wykorzystuje się do niego m.in.:

  • wózki widłowe,
  • sztaplarki kontenerowe,
  • suwnice kontenerowe,
  • dźwigi z hakami,
  • wozy bramowe.

 

Transport morski kontenerów


Jak wiadomo kontenery mogą być także transportowane drogą morską. W tym celu zwykle wykorzystuje się wielkie statki, które na swoim pokładzie pomieszczą kilkaset, a nawet kilka tysięcy kontenerów.

Specjalne statki przeznaczone jedynie do transportowania kontenerów to kontenerowce. Ich pojemność jest podawana w specjalnej jednostce jaką są TEU. Największy na świecie kontenerowiec Ultra Large Container Vessel pomieści 23756 TEU. Jego długość to 400 metrów, natomiast szerokość to 62 metry.

Kontenery to najlepsze rozwiązanie pozwalające przewieźć drogą morską lub lądową określone towary. Są one bardzo pojemne i wygodne. Transport kontenerów jest bardzo bezpieczny. Posiadają one specjalne uchwyty w ścianach i podłodze, które dodatkowo zabezpieczają ładunek w czasie transportu. Przewóz kontenerami jest także bardzo szybki.

Poznaj ofertę naszej firmy.

 

ikona facebooka

Reklamy ofertowe

Folder reklamowy

Baner reklamowy
                      

Nasza lokalizacja


Wyświetl większą mapę             

................................

 
Copyright © 2024 Mat-serwis. All rights reserved.
Partner of Joomla Perfect Templates
stat4u