Konferencja Instytutu Transportu Samochodowego

W czerwcu mieliśmy ogromną przyjemność gościć na konferencji przygotowanej przez Instytut Transportu Samochodowego, na którą zaproszono przedstawiciela naszej firmy.

Konferencja ta dotyczyła zakończenia i podsumowania projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej, który był prowadzony przez ITS. Projekt zajmował się problematyką VR, czyli wirtualnej rzeczywistości, w zastosowaniu jej jako przyszłościowej metodzie szkoleń zawodowych kierowców.

Z licznych dyskusji oraz prezentacji, które miały miejsce podczas konferencji ITS-u, wynika jeden ogólny wniosek – technologia wirtualnej rzeczywistości ma szansę dostać naprawdę szerokie spektrum zastosowań w danej dziedzinie.

Jak się okazuje, technologia VR za sprawą niskich kosztów zakupu sprzętu i coraz większej ich dostępności może stać się więc szeroko dostępną formą kształcenia się kierowców w erze pojazdów autonomicznych.

Co więcej, wykorzystanie technologii VR do spraw związanych z transportem oraz szkoleniem kierowców, znacznie przyczyni się do redukcji kosztów samych kursów. Ponadto może ona umożliwić ćwiczenie radzenia sobie z niebezpiecznymi sytuacjami, jakie mogą zaistnieć na drodze, nie angażując przy tym nikogo i nie narażając ludzi na jakiekolwiek zagrożenie wypadkiem.

Technologia wykorzystująca wirtualną rzeczywistość pozwala nie tylko na nauczenie się specyfiki kierowania pojazdem. Pomaga też rozwinąć umiejętności związane z innymi czynnościami wykonywanymi przez kierowcę. Mowa tu między innymi o dokładnym sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu. Jest to o tyle pozytywna metoda nauki, że odbywa się ona jedynie w bezpiecznym, wirtualnym środowisku, które pozwala na robienie błędów i brak poniesienia realnych konsekwencji, które z nich wynikają.

Konferencję Instytutu Transportu Samochodowego, oprócz przedstawiciela WARS-SPED-u oraz innych osób związanych z transportem, odwiedzili też goście pochodzący z Finlandii oraz Austrii. Właśnie w tych dwóch krajach zalegalizowano już szkolenia i kursy kierowców za pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości.

Ich doświadczenie oraz przemyślenia na dany temat poszerzyły nasze horyzonty i dały ogrom nowych argumentów do dyskusji na temat wykorzystywania VR do celów związanych z kształceniem ludzi zawodowo prowadzących pojazdy.

ikona facebooka

Reklamy ofertowe

Folder reklamowy

Baner reklamowy
                      

Nasza lokalizacja


Wyświetl większą mapę             

................................

 
Copyright © 2024 Mat-serwis. All rights reserved.
Partner of Joomla Perfect Templates
stat4u